Gündem

Çalışma Bakanı Selçuk’tan Engelli Personel İstihdamı Açıklaması

Engelli vatandaşların çalışma hayatı içerisinde yer alması ve istihdama katılmaları konusunda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk önemli açıklamalarda bulundu.

Bu kapsamda geçmiş yıllardan günümüze dair geçen süreçte yapılan istihdam sayısı hakkında veriler paylaşan Bakan Selçuk bu konuda hayata geçirilecek projelerden bahsetti. 

ÇALIŞMA BAKANI SELÇUK’TAN ENGELLİ İSTİHDAMI AÇIKLAMASI

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk engelli istihdamı ile ilgili açıklamalarında AK Parti’nin iktidara geldiği yıl olan 2002 yılından 2019 yılına kadar geçen 154 yıllık süreçte 387 bin 915 engelli vatandaşın İŞKUR aracılığıyla işe yerleştiğini duyurdu. 2018 yılı verilerini de paylaşan Bakan Zehra Zümrüt Selçuk geçen yıl 14 bin 930 engelli vatandaşın istihdam edildiğini açıkladı. Bu çerçevede halen devam eden projeler hakkında da açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, İş Kulüpleri kurulacağını söyledi.

“Engelli Bireylerin İstihdama ve Sosyal Yaşama Katılımının Artırılması Yatırım Projesi ile engellilerin istihdamını artırmak amacıyla ‘Engelli İş Koçluğu’ sistemine geçiyoruz. Modelin altyapısı için 2018’de 8 pilot ilde çalışmalar başlattık. 2020 sonu itibarıyla 81 ile yaygınlaştırma çalışmaları yürüterek, engelli vatandaşlarımızın sürdürülebilir istihdamlarına katkı sunacağız.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir