Gündem

Çalışma Bakanı Selçuk’tan Genç İstihdamı Konusuna Dair Açıklama

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ordu Üniversitesinde (ODÜ) organize edilen İŞKUR Kampüste programına katıldı. Burada katılımcılara yönelik bir konuşma gerçekleştiren Çalışma Bakanı Selçuk istihdam ve işsizlik konularına değerlendirmelerde bulundu. 

GENÇ İSTİHDAMI AÇIKLAMASI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk etkinlik kapsamında yapmış olduğu konuşmasında üniversite öğrencilerinin iş hayatına geçiş sürecini kolaylaştırmak amacıyla İŞKUR Kampüs’te programının hayata geçirildiğini bildirdi. Söz konusu program hakkında bilgi veren Bakan Selçuk konuşmasında işsizlik konusuna değindi. 

Bakan Selçuk genç nüfusun işsizlik oranına ilişkin açıklamalarında bu konunun hükümetin en çok üzerinde durduğu konuların başında olduğunu söyledi. Bu kapsamda atılan adımlar hakkında bilgi veren Bakan Selçuk şu ifadeleri kullandı. 

“İstihdam her anlamda önemli ama biz özellikle gençlerimizin istihdamını çok önemsiyoruz. Genç istihdamı, özellikle üniversite mezunu nitelikli gençlerimizin istihdamı üzerinde önemle durduğumuz konulardan biri. İŞKUR Kampüste etkinliğimizle de 81 ilimizde eğitimden iş hayatına geçişteki destekleyici, bilgilendirme ve tanıtma faaliyetlerini yapmayı hedefliyoruz. Bugün de burada Ordu’da, doğduğum yerde bu etkinliği gerçekleştirmenin çok büyük mutluluğu içerisindeyim. Siz gençlerimize İŞKUR kampüsü ile her alanda başarıya ulaşmanız için hedefe yönlendirmeyi ve attığınız her adımda destek olmayı amaçlıyoruz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir