Gündem

Çalışma Bakanı Selçuk’tan Kıdem Tazminatı ve Kamuya Personel Ataması Açıklaması

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Memur-Sen’in 6. Olağan Genel Kuruluna katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Bakan Selçuk hem gündemin, hem ekonomi hemde çalışma hayatının sorunlarına dair açıklamalarda bulundu.

ÇALIŞMA BAKANI SELÇUK’TAN KIDEM TAZMİNATI AÇIKLAMASI

Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıklamalarının ardından çalışma hayatında oldukça konuşulur olan kıdem tazminatı konusuna dair Çalışma Bakanı Selçuk’tan da değerlendirme geldi. 

Zehra Zümrüt Selçuk kıdem tazminatı konusuna dair yapmış olduğu açıklamasında her kesimi memnun edecek bir çalışma olacağını ifade etti. 

“Sosyal diyaloğa verdiğimiz önemin bir örneği de kıdem tazminatı çalışmalarımız. Biz bu anlamda her kesimi dinleyerek, hiçbir ön yargı ve ön kabul olmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz. Çalışmalarımız Bakanlığımız tarafından tüm ilgili kamu kurumlarıyla koordineli bir biçimde yürütüleceğinden ve sonuçlarının tüm kesimler tarafından mutlulukla ve büyük bir çözüm olacağına inanmanızı isterim.”

MEMUR ATAMASI AÇIKLAMASI

Kamuya yapılan atamalara dair de açıklamalarda bulunan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk geçmişten günümüze yapılan atamalara dair veriler paylaştı. 

Bu veriler ışığında yapılan atamalara dikkat çeken Çalışma Bakanı Selçuk şu ifadeleri kullandı. 

“Son 16 yılda uzman, müfettiş gibi kariyer meslek mensubu sayımızı 13 binden 58 bine, hemşire sayımızı 39 binden 154 bine, tabip sayımızı 37 binden 95 bine, öğretmen sayımızı 516 binden 920 bine, din görevlisi sayımızı 68 binden 113 bine çıkardık. Bu artışlar sayesinde kamunun sunduğu hizmetlerin kalitesi de arttı.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir