Gündem

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan Kamuya 2 Bin 183 Atama Açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, devlet koruması altınada yetişen gençlerin kamuya atanmalarına dair tüm detayları paylaştı.

Bu kaspamda 2019 yılı atamaları kapsamında 2 bin 183 gencin atamasının yapılacağını duyuran Bakan Selçuk atamaların dair lise, önlisans ve lisans düzeyinden olacağını ifade etti. 

DEVLET KURUMLARINA YETİŞENLER İÇİN ATAMA MÜJDESİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yapılacak olan atamalar hakkında vermiş olduğu bilgilerde sürece değindi. Gençlerin tercih işlemlerine 10 Ekim tarihinden itibaren yapmaya başlayacaklarını açıklayan Bakan Selçuk, bu sürecin 21 Ekim tarihi itibaritle sona ereceğini duyurdu.

Bu çerçevede Devlet Personel Başkanlığı’nca tercih duyurusu yayımlanacağını açıklayan Bakan Selçuk, adayların tercihlerini o duyuruda yer alan esaslara göre e-Devlet aracılığıyla yapacaklarını belirtti. 

Çalışma Bakanı Selçuk atamaların kontenjan dağılımına dair ise ortaöğretim düzeyinde 978, önlisans düzeyinde 140, lisans düzeyinde 133 ve ilköğretim düzeyinde 932 gencin atamasının yapılacağını bildirdi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir