Gündem

Çevre Bakanı Kurum’dan Kentsel Dönüşüm Açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya Karapınar’da bir miting düzenledi. Burada bakanlığına dair çalışmalar hakkında bilgi veren Murat Kurum konuşmasında kentsel dönüşüm konusuna değindi.

Bu konuda planlanan çalışmalar ve atılan adımlara dair açıklamalarda bulunan Çevre Bakanı Murat Kurum’un açıklamalarını sizlerle buluşturuyoruz. 

ÇEVRE BAKANI KURUM’DAN KENTSEL DÖNÜŞÜM AÇIKLAMASI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu konuşmasında kentsel dönüşüm noktasında vatandaşların rızası olmadan hiçbir projeyi yapmayacaklarını söyledi. Bu kapsamda Çevre Bakanlığı’nın çalışmalarından bahseden Murat Kurum 2030 yılına kadar; her yıl 300 bin konutu dönüştüreceğiz, açıklamasında bulundu. 
 
“Son günlerde yaşanan orta şiddetli depremler ve çöken kaçak binalar, kentsel dönüşüm ısrarımızın ne kadar haklı olduğunu bir kere daha gösterdi. Halkımızın can ve mal güvenliği için kentsel dönüşüm şart. Bunun için 81 ile genelge gönderdik. 3 ay içinde riskli binaların tespitinin yapılmasını istedik. Riskli hiçbir binada bir tek vatandaşımızın oturmasına izin vermeyeceğiz. İnşallah 2030 yılına kadar her yıl 300 bin konutu dönüştüreceğiz. 6 milyon 700 bin konutumuzu hep birlikte geleceğe hazır hale getireceğiz.”

Kamuilanlari.com 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir