Gündem

Çevre Bakanı Murat Kurum’dan Memurlara Ucuz Konut Açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bazı açılış etkinlikleri kapsamında Konya’daydı. Burada açılış programlarına katılan Bakan Kurum katılımcılara yönelik konuşma gerçekleştirdi. Bu konuşmasında konut projeleri hakkında bilgiler veren Bakan Kurum memurlara ucuz konut sağlanması konusuna değindi. 

MEMURLARA UCUZ KONUT

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu konuşmasının başında kentsel dönüşüm ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kentsel dönüşüm konusunda tüm Türkiye’de seferberlik başlatıldığını ifade eden Bakan Kurum konuya dair şu ifadeleri kullandı. “Artık illerimizde, ilçelerimizde, köylerimizde riskli bina kalsın istemiyoruz. Kartal’da biliyorsunuz 21 canımız gitti. Artık bir can daha kaybetmek istemiyoruz. Başka ocaklara ateş düşsün, başka analar ağlasın istemiyoruz. Kararlıyız ve 5 yıllık süreçte yılda 300 bin konut dönüştüreceğiz.”

Bunun yanında alt gelirliler ve memurlara ucuz konut sağlanmasına dair açıklamalarda bulunan Bakan Murat Kurum bu çerçevede hem Konya merkezinde hem de ilçelerde alt gelir grubu, orta gelir grubu ve memur vatandaşlar için sosyal konutlar inşa edeceklerini açıkladı. Bakan Kurum bu uygulama ile alt gelirli vatandaşların ev sahibi olabileceğini ifade belirtti.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir