Gündem

CHP Bedelli Askerlikten Faydalanacak Olan Bakaya Sayısını Açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Özkoç, görüşme süreci TBMM Genel Kurulu’nda devam eden askerlik yasasına dair bilgiler verdi. 

Yeni askerlik sisteminde kalıcı hale gelecek olan bedelli askerlik konusuna dair açıklamalarda bulunan Engin Özkoç teklifin yasalaşması ile bu uygulamadan faydalanacak vatandaş sayısını açıkladı. 

CHP’DEN YENİ ASKERLİK YASASI AÇIKLAMASI

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç yeni askerlik sistemi görüşmelerinin sonlamasıyla sürecin nasıl işleyeceğine AK Parti’nin karar vereceğine söyledi. Son oylamanın ne zaman yapılacağını ve Resmi Gazete’de ne zaman yayımlanacağını iktidar partisi belirleyecek diyen Engin Özkoç, bakayalar ve bedelli askerlik konusunda şu ifadeleri kullandı. 

“En son, partimizin iktidar partisiyle görüşmeleri neticesinde 460 bin bakaya bir kereye mahsus olmak üzere bedelli askerlikten faydalanacak. Bir tarih konulacak, o tarihe kadar başvuranlar bu yasadan yararlanmış olacaklar. Böylece bakayanın da geride artık söyleyebileceği bir söz kalmayacak ve yasal olarak da bir işlem yerine getirilmiş olacak.”

Engin Özkoç yeni askerlik sistemine dair basın açıklamasında ayrıca yasanın 80 maddeye ulaştığını ifade etti. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir