Gündem

CHP’de Seçim Sonrası Genel Başkanlık Seçimi Mi Olacak?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) yerel seçim çalışmaları kapsamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk TV ile bir program düzenledi. Program kapsamında hem yerel seçim konusuna değinen CHP Lideri Kılıçdaroğlu gündemde yer alan bazı iddialara dair açıklamalarda bulundu. 

CHP’DE GENEL SEÇİM Mİ OLACAK?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katılmış olduğu program kapsamında yapmış olduğu konuşmasında gündemde partisi ile ilgili ortaya atılan iddiaları değerlendirdi. 

Son günlerde hem basın hem sosyal medyada yer alan Cumhuriyet Halk Partisi’nde genel başkanlık seçimi olacak haberlerini değerlendiren Kemal Kılıçdaroğlu yerel seçimlerin tamamlanmasını ondan sonra bu konunun ele alınabileceğini söyledi. 

”Önce şu seçimleri bir halledelim, ondan sonra Allah kerim. Seçimleri alacağız, büyük başarılar elde edeceğiz. Bundan hiç kimsenin en ufak bir endişesi olmasın. Şu anda geçmişte yaptığımız tartışmaları bir tarafa bıraktık. Hep birlikte seçimleri kazanmak için çalışıyoruz.”

Mehmet Özhaseki’ye Eleştiri

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu konuşmasında Ankara ve İzmir’i kazanacaklarını iddia ettiği yerel seçim açıklamasında ayrıca AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’ye eleştirilerde bulundu. 

”Ankara ve İstanbul, ikisini de kazanacağız. En ufak bir endişem yok. İthal adaylarla büyük kentler yönetilemez. Sayın Özhaseki, sayın Mansur Yavaş’la televizyona çıkmak için Sayın Cumhurbaşkanı’ndan izin alacağını söyledi. Ne demek bu. “Ankara’yı ben yönetmeyeceğim. Ankara’yı başkaları yönetecek. Ben sadece piyon konumunda olacağım. İzin verdikleri ölçüde ancak hareket edebilirim” diyor. Böyle bir kişinin, bu düşüncede olan bir kişinin Ankara’yı yönetme şansı yok. Tüm vatandaşlarımın bu gerçeği de bilmesi gerekiyor.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir