Gündem

CHP’den Askerlik Yasası Açıklaması: Haftaya Yasalaşacak

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç askerlik sistemine dair konuşmasında geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen görüşmeyi hatırlattı. Hafta içinde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile gerçekleştirilen görüşmeye dair bilgiler veren Özkoç CHP’nin düzenlemeye bakışını aktardı. 

ASKERLİK DÜZENLEMESİ HAFTAYA YASALAŞACAK

Engin Özkoç konuşmasında gündemde yer alan bazı iddialara değinerek başladı. Bu kapsamda CHP’nin askerliğin kısalmamasını taleo ettiği yönündeki ifadelere değinen Engin Özkoç askerlik süresinin kısaltılmaması yönünde bir talepte bulunmadıklarını söyledi. Görüşmede erken terhis konusunun ele alındığını ifade eden CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın ordunun savunma ve saldırı gücünde bir zaaf oluşmaması için alınacak tedbirler hakkında bilgiler verdiğini söyledi. 

Yeni askerlik sisteminin ne zaman yasalaşacağı konusuna ilişkin de net bir açıklamada bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Özkoç konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı. 

“Bakanlık, Komisyon Üyemiz Mehmet Ali Çelebi’yi dün davet ettiler, görüştüler. Önemli olan iktidar ve muhalefet, devlet sorumluluğu ciddiyetinde, böyle bir milli meselenin Türkiye’nin çıkarlarına uygun olarak halledilmesini sağlamaya çalışıyor. Bu kanun önümüzdeki hafta içerisinde görüşülecek ve yasalaşacak.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir