Gündem

CHP’den Bakan Albayrak’a Enflasyon Eleştirisi: Sosyete Damat Varken Dış Güçlere İhtiyaç Mı Var?

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak gündeme dair konular hakkında açıklamalarda bulundu. CHP Genel Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısı ile merak edilen konular hakkında açıklamalarda bulunan Faik Öztrak ekonomi konusu üzerinde durdu. 

CHP’DEN EKONOMİ ELEŞTİRİSİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak konuşmasında Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’ın enflasyon açıklamasına değindi. Bu konuda sert eleştirilerde bulunan Faik Öztrak, şu ifadeleri kullandı.

”Damat bakan enflasyonda tek haneli rakamları göreceğiz diyor. TÜİK Başkanı olarak atadığı arkadaşına heralde 3 ay sonra enflasyonu düşür diyecek. Damat bey halletmemiz gereken enflasyon ve faiz kaldı diyor. Ekonomiye yapılan saldırıları engelledik diyor. Adamların bir dediğini iki etmiyorsunuz neden dışardan size saldırıyorlar? Sosyete damat varken dış güçlere ihtiyaç mı var?”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak ekonomi alanına dair açıklamalarının sonunda ise Berat Albayrak’ın ekonomide değişen iklimi okuyamadığını iddia etti. Ekonominn pansumanla aspirin ile tedavi edilmeye çalışıldığını söyleyen Faik Öztrak cari fazla ile övünen damada tavsiyem ekonomiye giriş dersini bir daha okumasıdır, dedi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir