Gündem

CHP’den Çok Önemli Bedelli Askerlik Önerisi

ERLERE AFAD EĞİTİMİ ÖNERİSİ 

CHP Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar, bedelli askerlik hakkındaki kanun teklifi komisyonda görüşülürken bir açıklama yaptı. Sancar açıklamasında bedelli askerlere afet eğitimi verilmesini önerdiklerini, bunun da Elazığ depreminde ne kadar önemli bir öneri olduğunu gördüklerini vurguladı.

Konu ile ilgili olarak Haşim Teoman Sancar açıklamalarında afet eğitiminin askerlik eğitimi kadar önemli olduğunu birkaç gündür gördüklerini, bu konunun Milli Savunma Komisyonu gündeminde olması gerektiğini vurgulayarak şu ifadeleri kullandı:

“Gençlerin bu yönde talepleri var. Binlerce insan, çok önemli bir pozisyonda olduğundan dolayı bedelli askerlik yapmak için ayrıldıklarında, şirketlerinden izinli sayılmadığı için tazminat alamadan ayrılmak durumunda kalıyor. Bunların bir komisyon toplantısıyla aydınlatılmasının önemli olduğunu düşünüyorum.”

İYİ PARTİ’DEN AÇIKLAMA

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs de bir açıklama yaptı ve açıklamalarında dün deprem bölgesini ziyaret ettiklerini ifade etti. Örs’ün açıklamaları da şöyle oldu:

“Devletimize ait kamu kurumları ve görevlileri ile büyükşehir belediyelerimiz ekipleriyle, sivil toplum örgütlerimiz gönüllüleriyle tek vücut, tek yürek olmuşlar, yaraların sarılması konusunda canla başla mücadele ediyorlar. Allah onlara kolaylık versin.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir