Gündem

CHP’den Cumhurbaşkanı Partisinden İstifa Etmeli Açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Parti Meclisi (PM) toplantısı sonrasında kamuoyuna dair açıklamalarda bulundu. Bu konuda gündemin dikkat çeken konuları hakkında açıklamalarda bulunan Faik Öztrak, kendisine sorulan sorulara da yanıt verdi. 

İSTANBUL SEÇİMLERİ ELE ALINDI

23 Haziran tarihinde gerçekleştirilen İstanbul Büyükşehir Başkanlığı seçim sonuçlarının ele alındığı toplantı sonrasında çok dikkat bir açıklama geldi. AK Parti’nin iki isim için hukuksuz yollara başvurmak istediğini dile getiren Faik Öztrak bu isimleri İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu olarak açıkladı.

Seçim rövanşının bu isimlere kumpas ile alınmak istediğini ifade eden CHP Sözcüsü Öztrak, iktidar partisinin bu tür işlerden vazgeçmesi gerektiğini söyledi. 

Konuşmasında ayrıca Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni de eleştiren Faik Öztrak şu ifadeleri kullandı. 

”Türkiye’nin artık daha fazla zaman kaybetmeden, bu ucube tek adam rejiminden kurtulması şarttır. Ülkeye güvenin geri gelmesinin ilk şartı budur. Bunun için doğru iliklenecek ilk düğmede cumhurbaşkanının partisinin başından ayrılıp tarafsız olmasıdır. Kendisinin o koltuğa otururken ettiği yeminin aslında gereği de budur.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir