Gündem

CHP’den Ekrem İmamoğlu ve İstanbul Açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak yapmış olduğu konuşmasında İstanbul seçim sonuçlarına dair açıklamalarda bulundu. 

Milletin Ekrem İmamoğlu’nu seçtiğini ifade eden Faik Öztrak’ın açıklamalarını sizlere aktarıyoruz. 

CHP’DEN İSTANBUL SEÇİM SONUCU AÇIKLAMASI

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir basın toplantısı düzenledi. CHP Genel Merkezinde düzenlenen toplantıda gündemin önemli konu başlıklarını değerlendiren Faik Öztrak dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

İstanbul seçim sonuçlarına ilişkin açıklamalarında üstü kapalı olarak AK Parti’yi eleştirdi. Ne yaptılarsa sonuçlar değişmedi diyen Faik Öztrak şu ifadeleri kullandı. 

“Ülkeyi 17 yıldır yönetenler ve onun yancıları, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğundan seçimle kalkmayı bir türlü kabullenemiyorlar. YSK’yi baskı altına almak için yapılan açıklamaların hukuk nezdinde hiçbir maddi geçerliliği yoktur. Hukuk bir hakkın suistimalini korumaz. Ne yaptılarsa sonuç değişmedi. Herhalde bu kadar laftan sonra bir şey yapmak gerekiyor. Bahçeli’nin içini rahat ettirmek için bir de oyların tamamını kendisine saydırmak lazım. Millet, Ekrem İmamoğlu’nu seçti. Milletin sözü bu. Bu söze kulak vermeleri ve içlerine sindirmeleri lazım.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir