Gündem

CHP’den Hükümete Enflasyon Eleştirisi: Mızrak Çuvala Sığmıyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) gün içerisinde Nisan ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. TÜİK verilerine göre enflasyon oranı Mart ayına göre yüzde 1.69 oranında arttı. 

TÜİK tarafından açıklanan Nisan ayı enflasyon rakamlarının ardından muhalefetten konuya ilişkin değerlendirme geldi. Cumhuriyet Halk Partisi açıklanan enflasyon rakamlarına dair sert uyarılarda bulundu. 

CHP’DEN HÜKÜMETE ENFLASYON ELEŞTİRİSİ

Cumhuriyet Halk Partisi adına CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak enflasyona ilişkin mızrak artık çuvala sığmıyor yorumunda bulundu.

Konuya ilişkin yazılı bir açıklamada bulunan Faik Öztrak, aylık enflasyon oranın 1.69, yıllık enflasyon oranının ise yüzde 19.50 olmasını rekor olarak değerlendirdi. Enflasyon konusunda gıda kalemine ayrı bir parantez açan CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak mutfakları saran ateş vatandaşlarımızın cebini yakmaya devam etmekte dedi.

”Döviz kurlarındaki hareketlenme üretici fiyatlarına yansımaya başlamıştır. Özellikle enerji fiyatlarındaki artış dikkat çekicidir. Enerji fiyatları Nisan’da yüzde 5,3 artış göstermiştir. Tüm bunlar, önümüzdeki aylarda enflasyonun görünümü açısından pek de parlak bir tablo sunmamaktadır. Millet hayat pahalılığı ve işsizlik arasında sıkışmış, ekonomik krizin altında ezilmiştir. Dahası göstergeler, krizin yükünün giderek daha da artan şekilde milletin sırtına yüklendiğini göstermektedir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir