Gündem

CHP’DEN Hükümete EYT Uyarısı: EYT’yi Yok Sayanlar Siyasetten Yok Olur

Siyaset gündeminin en önemli konu başlıklarından Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili olarak yeni açıklamalar ve değerlendirmeler gelmeye devam ediyor. 

TBMM’nin kapanmasıyla birlikte siyasilerin dikkatini çekmek isteyen EYT mağdurları sosyal medya etkinleri düzenliyorlar. Bu etkinliklere ise muhalefet partilerinden çok sayıda isim katılıyor. 

EYT Yasası için bir destekte konuya oldukça yakın isimlerden olan CHP Niğde Milletvekili Ömer Niğde Gürer, son paylaşımı ile yine dikkat çekti.

CHP’DEN HÜKÜMETE EYT UYARISI

Cumhuriyet Halk Partisi Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer kendisine ait resmi sosyal medya hesabından Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili bir paylaşımda bulunarak konuyu gündemde tuttu. 

EYT’li vatandaşların Twitter’da başlattığı #eytyeterdiyor etiketi ile yapılan paylaşımda, EYT sorunun görmezden gelinemesi gerektiği ifade edildi. Bu konuda yanlışı düzeltmenin ve hakkı olana hakkını vermenin siyasi sorumluluk olduğunun vurgulandığı açıklamada şu ifadeler kullandıldı. 

Cumhuriyet Halk Partisi Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in Twitter Paylaşımı

#EytyeterDiyor. Çare tükenmez.#EYT yok sayanlar siyaseten yok olur. Toplumsal sorunlara gözünü kapatanlar gözünü açtığında koltuğundan olduğunu görür. Yanlışı düzeltmek, hakkı olana hakkını vermek siyasi iktidarların sorumluluğudur. Görmezden gelmek mağduriyetleri derinleştirir.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir