Gündem

CHP’den İyi Hal Yasası Kaldırılsın Talebi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Emine Bulut cinayeti sonrası kadın cinayetleri konusuna değindi. Bu konuda uygulanan bazı düzenlemelerde değişiklik yapılmasını talep eden Gülizar Biçer Karaca bazı ceza indirimi konularına değindi. 

İYİ HAL İNDİRİMLERİ KALKSIN

CHP Denizli İl Kadın Kolları Başkanlığı, Kırıkkale’de yaşanan Emine Bulut cinayetinin ardından bir basın toplantısı düzenledi. Bu toplantıya Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’da katıldı. Burada yapmış olduğu konuşmasında hukuk düzenlemesi talep eden Gülizar Biçer şu açıklamada bulundu. 

”Kadın cinayetlerinin önüne geçmek için iyi hal indiriminin kaldırılması gerekiyor. Beyaz pantolon, kırmızı elbise giydi diye tahrik indirimi, kravat taktı diye iyi hal indirimi alınmasına devam edildiği sürece, hukukun kadına karşı şiddete bu açıdan baktığı sürece, cinsel istismar, cinayet ve şiddetin önüne geçilmesi mümkün değildir.”

Konuşmasında ayrıca kadın cinayetleri konusunda toplum izleyen değil müdahale eden tavra gelmesi gerektiğini ifade eden CHP Genel Başkan Yardımcısı toplumun bu konuda farkındalığının yaratılması zorunludur, dedi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir