Gündem

CHP’den ÖSYM Sınav Ücretleri Kaldırılsın Talebi

CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınav ücretleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bayram Yılmazkaya bu konuda hem ÖSYM’yi eleştirdi hemde ÖSYM tarafından gerçekleştirilen tüm sınavlardan ücret alınmamasını talep etti.

ÖSYM SINAV ÜCRETLERİ KALDIRILSIN

Bayram Yılmazkaya yapmış olduğu açıklamasında, YKS, KPSS, TUS, YDS, ALES, DGS ve diğer kurum sınavları ile e-sınavlar için alınan başvuru ücretlerinin çok yüksek seviyelerde olduğunu ifade etti. CHP Milletvekili Yılmazkaya Sözcü’ye yapmış olduğu açıklamasında ayrıca ÖSYM’nin ise, 75 kuruş maliyeti olan bir oturum için adaylardan 75 lira aldığını ifade ederek yapılan sınavların maliyetlerine değindi.

KPSS için alınan 75 TL başvuru ücretini eleştiren Yılmazkaya, KPSS’nin maliyetinin 75 kuruş olduğunu söyledi. Tüm maliyetlerle birlikte 15 TL olan sınavlar için 75 TL alınmasını sert ifadelerle eleştiren CHP Milletvekili Yılmazkaya şu açıklamada bulundu. 

“İnsanlar yol parası bulamıyor, evine ekmek götüremiyor, işe girmek için bu sınavlara giriyor. Ama görüyoruz ki; iktidarı vatandaşın parasını almak için ÖSYM’yi adeta tahsilat veznesine çevirmiş. Madem ÖSYM’ye bütçeden para aktarıyoruz, sınav ücretleri tamamen kalksın, vatandaş rahatlasın”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir