Gündem

CHP’den Van, Diyarbakır ve Mardin Belediyelerine Kayyum Atanmasına Tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, İçişleri Bakanlığı tarafından atanan kayyum işlemlerine dair açıklamalarda bulundu. Bu konuda kayyum işlemini sert bir dille eleştiren CHP Genel Başkanı Sarıbal bu anlayışı kabul etmiyoruz dedi. 

CHP’DEN KAYYUM TEPKİSİ

İçişleri Bakanlığı terör örgütü PKK’ye yönelik gerçekleştirdiği operasyon kapsamında Van, Diyarbakır ve Mardin belediye başkanlıklarına kayyum atadı. Bu atamalar sonrası ise Valilikler tarafından belediye başkanları değiştirildi. 

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Orhan Sarıbal bu kayyum atamalarına yazılı bir basın açıklaması ile tepki gösterdi. 

Yazılı açıklamasında kayyumların devraldığı belediye başkanlıklarının borç batağıan sürüklendiğini ifade eden Eden CHP Genel Başkan Yardımcısı şu ifadeleri kullandı. 

”Millet iradesine siyasi bir darbe yapılarak, seçimlerin üzerinden 4 ay geçmeden, bu belediyeler yine kayyumlara verildi. Görevden alınan belediye başkanları ile ilgili hiçbir hukuki dayanak yoktur. Karar siyasidir, barış istemeyenlerin darbe mantığı ile yaptığı bir uygulamadır. Yapılanlar teröre hizmet edecektir. Demokrasiyi, milletin iradesini yok sayan bu anlayışı kabul etmiyoruz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir