Gündem

CHP’li Belediyelerin Akraba Atamalarına Kemal Kılıçaroğlu’ndan Sert Açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu son dönemlerde artış gösteren akraba atamalarına dair Sözcü yazarı Deniz Zeyrek’e açıklamalarda bulundu. Atamaların bundan sonra nasıl şekilleneceği ve alınan kararların uygulanıp uygulanmayacağı konularına dair açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu basın organlarında tek taraflı haber yapmaktan eleştirdi. 

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU’NDAN AKRABA ATAMASI AÇIKLAMASI

Kemal Kılıçdaroğlu yapmış olduğu konuşmasının başında bu atama haberlerinin basında yer almasından memnun olduklarını ifade etti. Bu konuda bazı basın organlarını havuz medyası olarak adlandıran Kemal Kılıçdaroğlu o basın organlarında yer alan haberlerin kamu denetimi olduğu söyledi ve çok memnun olduklarını ekledi. Konuşmasında CHP’li belediyelerde ki atamalara ne olacağına dair de açıklamalar yapan Kılıçdaroğlu bundan sonra bu tür uygulamalar olmayacak dedi. 

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Açıklaması

“CHP’li belediyelerden verilen örneklerin hiçbiri etik değil, hepsi düzeltilir. Bundan sonra bu tür uygulamalar olmayacak. Ancak burada iki şey var. İlki bizim gösterdiğimiz duyarlılığı, bağımsız medyanın gösterdiği duyarlılığı havuz medyasının göstermemesi. Aynı şeyi yapan 50-60 AK Parti’li belediye başkanı var. Cumhurbaşkanı ülkenin hazinesini, hazineyi bilmeyen damadına emanet etmiştir. Onlar sadece CHP’li belediyeleri haber yapıyorlar. Ahlaksa herkes için geçerli bir kavramdır. Kul hakkı yememekse herkes için geçerlidir. Rahatsız olduğumuz şey, bu denetimi tek taraflı yapmalarıdır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir