Gündem

CHP’li Yarkadaş Duyurdu: İBB Başkanı İmamoğlu: Benim Tarzım Bu, Herkes Alışacak

Türkiye, Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin yaralarını sarmaya çalışırken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu’nun Palandöken’e kayağa gitmesi tepkileri toplamıştı. Bunun ardından gazeteci ve Milletvekili Barış Yarkadaş İmamoğlu’nun tatil eleştirilerine verdiği yanıtı duyurdu. 

“BENİM TARZIM BU”

Habertürk’te Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu ‘Türkiye’nin Nabzı’ programına katılan Barış Yarkadaş ,BB Başkanı İmamoğlu’nun tatil pozları vermesine tepki gösterdi. Yarkadaş açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Tatilin kendisini eleştirecek halimiz yok. Tabi ki herkes ailesiyle tatile gitmek ister. Ama bu tatilin zamanlaması yanlış olmuştur. Ben İmamoğlu’nun çalışma arkadaşına sordum bana, Ekrem Bey’in şunu ifade ettiğini söyledi: ‘Benim tarzım bu toplum da buna alışacak ben alışılagelmiş bir siyasetçi değilim'”

Yarkadaş açıklamalarının devamında Ekrem İmamoğlu’nun değerlendirmesini bir siyasetçi açısından “talihsizlik” olarak nitelendirerek “Siyasetçilerin, ‘Toplum buna alışacak’ demesi 41 kişinin öldüğü depremden sonra kabul edilebilecek bir değerlendirme değil” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir