Gündem

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: İşsizlik 7 Milyonu Aştı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yerel seçim çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda bir toplantı düzenleyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu bu toplantı kapsamında iş insanları, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ile meslek odaları, okul aile birlikleri ve spor kulüpleri temsilcileriyle bir araya geldi.

İŞSİZLİK RAKAMLARI AÇIKLAMASI

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu bu toplantı kapsamında yapmış olduğu açıklamasında işsizlik sorunun ciddi bir boyuta ulaştığını söyledi. 

İşsizlik rakamlarının 7 milyon seviyesine ulaştığını iddia eden Kemal Kılıçdaroğlu 7 milyon haneye para girmediğini ifade etti. Sözlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da eleştirilerde bulunan Kemal Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun İşsizlik Açıklaması

“2200 lira büyük bir para değil. Ben bunu söylediğim zaman zamlar patlamamıştı, mutfakta henüz yangınlar yoktu. Daha o zamanlar likidite krizi vardı. Sonra kredi krizi çıktı, şu anda reel sektör kriziyle karşı karşıyayız. İşsizlik 7 milyonu aştı. 7 milyon haneye para girmiyor. İşsizliğin ne olduğunu en iyi işsiz kalanlar bilir. Bir babanın okula giden çocuğuna harçlık verememesi ne demektir? Bir annenin akşam çocuğunun karnını doyuramaması ne demektir? Kim bu sorunu çözmek ister? Kim bu sorunu toplumun gündemine getirir. Sarayda oturup ahkam kesmekle bu sorunlar çözülmez. Ayda 74 bin lira aylık alan kişi elektrik parası vermez, doğal gaz, su parası vermez, uçak parası vermez, kira parası vermez. Ama asgari ücret alan bütün bunları öder. Dolayısıyla toplumun geldiği nokta önemlidir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir