Gündem

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan Hükümete İşsizlik Eleştirisi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yapmış olduğu konuşmasında yerel seçimlere dair açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında ülkenin genel gündemi hakkında görüşlerini kamuoyu ile paylaşan Kemal Kılıçdaroğlu konuya dair çarpıcı iddialarda bulundu. 

HÜKÜMETE İŞSİZLİK ELEŞTİRİSİ

CHP Lideri Kılıçdaroğlu yapmış olduğu konuşmasında işsizlik Türkiye’nin en temel sorunlarından biri haline dönüştüğünü söyledi. TÜİK verilerini hatırlatan Kemal Kılıçdaroğlu son bir yıl içerisinde 1 bir milyon fazla kişinin isşiz kaldığını söyledi. 

Türkiye’de yaklaşık 7, 7.5 milyon işsiz olduğunu öne süren Kemal Kılıçdaroğlu, işsizlik rakamlarını çok büyük rakam olarak nitelendirdi. 

”Çok büyük bir rakam. Bir aileye verilecek en ağır ceza yaşam standardını düşürmektir. Geldiğimiz bu tablo çok açık. İşsizlikle mücadele konusunda iktidarın yaptığı hiçbir şey yok. Yasalar, teşvikler çıkardılar, paketler açıkladılar ama bugünkü tablo ortaya çıktı. Hükümet işsizliğin nereden kaynaklandığını bilmiyor aslında. Bu kadar acemice yönetiyor Türkiye’yi.

İŞSİZLİĞİN SORUNU ÜRETİM OLMAMASI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında işsizliğin kaynağına dair değerlendirmelerde bulundu. İşsizlik sorununun üretim olmamasından kaynaklandığını dile getiren Kılıçdaroğlu, tarım desteklerine dair eleştiride bulundu. 

”İşsizliğin temel kaynağı Türkiye’nin üretimden kopartılmasıdır. Tarımda, sanayide, hizmetler sektöründe, üniversitede üretmiyor. Üretimden kopartılan bir Türkiye’nin beka sorunu var aslında. Bunlar beka sorununu kendi koltuklarına bağladılar. Tarımda ekenlere değil, ekmeyenlere destekleme primi verdiler. Toprağını ekme, sana para vereceğiz dediler, bir süre sonra insanlar üretimden koptu ve tarım ürünleri, hayvansal ürünler ithal edilmeye başlandı. Kimi zenginleştiriyor? Yabancı ülkelerin çiftçisini zenginleştiriyor.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir