Gündem

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Tek Adam Rejimi Değişmeli

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TBMM Genel Kurul Grup toplantısında konuşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu,  Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi konusunda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN DİKKAT ÇEKEN ÇIKIŞ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında yapmış olduğu konuşmasında,  Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi adına önemli bir çıkışta bulundu. 

Bu sistemin değişmesi gerektiğini ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu bu sistemin ekonomik başarısızlık getirdiğini söyledi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu konuşmasında enflasyon oranlarına değinerek tüm partilere çağrıda bulunarak sistemin değişmesi gerektiğini ifade etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun umhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi  açıklaması.

“Tek adam rejimi değişmeli. Tek adam rejimi felaket, yoksulluk, enflasyon getirdi. Tek adam rejimi bu ülkeye huzur getirmedi. Tüm partilere açık çağrımdır, vatandaşın bu beklentilerini karşılamak için biz her şeye hazırız. Getirin kanun, tek adam rejimini kaldıralım. Güçlü bir demokratik sistem kuralım. “

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ÇAĞRI

Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasının sonunda ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir çağrıda bulundu. Halkın tarafsız bir cumhurbaşkanı istediğini söyleyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu bu konuda bir referandum yapmaya hazır olduklarını söyledi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir