Gündem

CHP’nin 4 Bin Kişi İşe Gelmeden Belediyeden Maaş Almış İddialarına AK Parti’den Yanıt

Yerel seçimlerde yönetimi el değiştiren illerden birisi de Antalya oldu. AK Parti’den CHP’ye geçen Antalya Belediyesi için CHP kanadından ciddi iddialar gelmişti.

CHP Milletvekili Gürsel Tekin kendisine ait sosyal medya hesabından Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden 4 bin kişinin işe gelmeden maaş aldığını iddia etmiş ve bu kişilerin işten çıkarıldığını bildirmişti. 

AK PARTİ’DEN O İDDİALARA YANIT

Cumhuriyet Halk Partisi’nden gelen bu iddialar üzerine Antalya’nın AK Partili eski belediye başkanı bu iddialara yanıt verdi. CHP Milletvekili Gürsel Tekin tarafından dile getirilen bu iddiaları hatırlatan Menderes Türel konuya dair verileri paylaştı. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin taşeron işçi dahil toplam 12 bin personeli olduğunu ifade Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Belediye Başkanı Menderes Türel şu ifadeleri kullandı. 

Menderes Türel’in Yanıtı

”Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Belediye Başkanı Menderes Türel,Konuşmak istemiyorum ama mecbur bırakıyorsunuz. Şu anda belediyede göreve başladınız ve tüm bilgiler elinizde. Antalya Büyükşehir Belediyesinin toplamda taşeron dahil yaklaşık 12 bin personeli var. Bunun Sn.Gürsel Tekin 4 bin’inin bankamatik olduğunu ve Sn.Muhittin Böcek tarafından işten çıkarıldığını söylüyor.

Bu personelin dörtbini bankamatik ise Antalya’da gurur duyduğumuz katlı kavşakları, raylı sistemleri alt yapıyı üst yapıyı ben kiminle yaptım Allah aşkına. Şu andan itibaren bu 4 bin bankamatik memuru listesini açıklamazsanız ve şu ana kadar bankamatik memuru olarak işten atılan bir tek kişinin ismini söyleyemezseniz haysiyet ve şereften yoksun müfterisiniz Sn.Gürsel Tekin.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir