Gündem

CHP Yeni Askerlik Tasarısına Destek Verecek Mi?

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM’de bir basın toplantısı düzenleyerek merak edilen konular hakkında açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından detayları bir kez daha açıklanan yeni askerlik sistemine ilişkin açıklamalarda bulunan Engin Özkaç’un bu ifadelerini sizlerle paylaşıyoruz.

CHP YENİ ASKERLİK SİSTEMİNE NASIL BAKIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi adına yeni askerlik sistemini yorumlayan Engin Özkoç konuya ilişkin açıklamasında yasanın bu hafta içinde komisyonda olacağını önümüzdeki hafta da genel kurulda görüşüleceğini söyledi. Yeni sistemin hakkında ki detaylara hatırlatan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç 6 ay askerlik, bedelli askerliğin kalıcı olması ve subaylık yedek subaylık başlıklarını ele aldı.

Cumhuriyet Halk Partisi  Grup Başkanvekili Engin Özkoç her ayrıntıyı incelediklerini ifade ederek şu açıklamada bulundu. 

”Toplam 100 maddeyi aşan bir düzenleme. Oturacağız konuşacağız Genel Kurul’da tartışacağız. Türkiye Cumhuriyeti’nin bel kemiği olan askerlerimizle ilgili, savunmayla ilgili bundan sonra herhangi bir aksaklığa neden vermeden güçlü Türkiye’nin güçlü bir savunması olması yönünde olacak gelişmeleri değerlendireceğiz, ona göre kararımızı vereceğiz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir