Gündem

CİMER Şikayet ve Dilek Başvuru İşlemleri

Vatandaşlar Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi aracılığıyla şikayette bulunmanın detaylarını öğrenmek istiyorlar. Bununla ilgili araştırmalarda bulunan vatandaşlar için CİMER başvurularına dair tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz. Vatandaşların başvurularını nasıl yapacakları, hangi alanları doldurmaları gerektiği ve bilmeleri gereken tüm ayrıntılar.

CİMER ŞİKAYET MERKEZİ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) vatandaşların bu şikayet ve önerilerine çözüm bulmak oluşturulmuş sistemin adı. İnternet sitesi üzerinden hizmet veren CİMER bu zamana kadar yüzbinlerce başvuru ve şikayet konusunda vatandaşlara yardım oldu. Peki CİMER başvuruları nasıl yapılır? Vatandaşlar öncelikle CİMER’in sistemine ulaşmaları gerekiyor. Bunun için iki farklı yöntem var. Birinci yöntem e-Devlet üzerinden. İkinci yöntem ise Cumhurbaşkanlığı’nın internet sitesi üzerinden. 

Adım Adım Başvuru İşlemleri

Cumhurbaşkanlığı Sistemi Üzerinden: Cumhurbaşkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapacak vatandaşlar öncelikle CİMER’in internet sitesine gidecekler. Burada karşılarına bir ekran çıkacak. Vatandaşlar bu ekran üzerinde kendilerine ait TC kimlik numarası, ad, soyad, annenizin evlenmeden önceki soyadının ilk ve son harfi ve cep telefonu bilgilerini sisteme girecekler. Daha sonra ise belirtilen alan şikayet yada taleplerini dile getirecekler. 

E-Devlet Sistemi Üzerinden: E-devlet üzerinden CİMER başvurusunda bulunacak vatandaşlar e-Devlet üzerinden öncelikle kendi sayfalarına giriş yapacaklar. Buradan hizmetler kısmından Cumhurbaşkanlığı’nın sayfasına ulaşacak olan vatandaşlar daha sonra çıkan seçenekler arasından Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi bölümüne girecekler. Burada Uygulamaya Git butonu çıkacak. Bu butona basarak CİMER’in başvuru ekranına ulaşacak vatandaşlar başurularını yapabilecekler. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise formda eksik olan alan varsa o alanların doldurulması. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Selamünaleyküm.
    Ben 45 yaşındayım yaşımdan dolayı işe almıyorlar evliyim 2 tane çocuğum var çok zor durumdayım evim kira sizler 1 iş talep ediyorum bana Allah rızası için yardım etmenizi istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir