Gündem

Çözülmeler devam ediyor

Güvenlik güçlerinin yurt içinde ve yurt dışında sürdürdüğü operasyonlar terör örgütüne göz açtırmıyor. Operasyonlar sonucunda terör örgütünde çözülmeler devam ediyor.

Son olarak Milli Savunma Bakanlığının yaptığı açıklamada, Irak kuzeyinde barınma alanlarından kaçan 4 PKK’lı terörist, Silopi’de Suriye’nin kuzeyinde terör gruplarının kaçan bir PKK/YPG’li terörist de Nusaybin’deki Hudut Karakolu’na teslim olduğu bildirildi.

3 terörist tedlim olmuştu 

Geçen günlerde Milli Savunma Bakanlığının yaptığı yazılı açıklamada Şırnak’ta da 3 teröristin teslim olduğu bilgisine ulaşıldı. Bakanlık konu ile ilgili, “Sınırlarımızda ve sınırlarımız dışında terörle mücadeleye yönelik yürütülen başarıl operasyonlar ile fiziki ve ideolojik kırılmalar yaşayan, moral ve motivasyon kaybı her geçen gün artan örgütte çözülme hızlandı, son yılların en üst seviyesine çıktı. Operasyonlara bir de ailelerin desteği ile yürütülen ikna faaliyetleri eklenince örgütten kopuşlar kaçınılmaz oldu. Örgütten kaçarak güvenlik güçlerine tek tek teslim olan teröristlere, bugün yenileri eklendi. Irak‘ın kuzeyinde terör örgütüne ait barınma alanlarından kaçan 3 terörist daha Şırnak’ta güvenlik güçlerine teslim oldu. 3 teröristle birlikte 2019 yılında 247 bölücü terör örgütümensubunun ikna yoluyla teslim olması sağlandı.” açıklamasında bulunmuştu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir