Gündem

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ‘Davutoğlu’nun en azından diploması var’ sözlerine bakın nasıl cevap verdi!

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Genel Başkanlığını yaptığı Gelecek Partisi Kurucular Kurucu Üyesi İsmail Günaçar, parti açılışında “Davutoğlu bilime önem veren birisi, en azından diploması var kendisinin” ifadelerini kullandı. Gelecek Partili Günaçar’ın diploma çıkışına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mücahit Küçükyılmaz, herkesin merak ettiği Erdoğan’ın üniversite diplomasını kamuoyu ile paylaşarak, Günaçar’ın asılsız konuştuğunu ispatlamak yerine, Günaçar’ı FETÖ terör örgütü ile ilişkilendirmeye çalıştı.

Günaçar’ın “Davutoğlu’nun Erdoğan’dan farkı sizce ne olacak?” sorusuna verdiği “Davutoğlu bilime önem veren birisi, en azından diploması var kendisinin. Bizim gençlerimize sahip çıkan ve dünyaca tanınan biri olduğu için bize liderlik yapabilecek birisi” yanıtı gündem oldu.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mücahit Küçükyılmaz, Davutoğlu’nun açıklaması devam ederken sosyal medya hesabında bir paylaşım yaptı. Küçükyılmaz, firari Adem Yavuz Arslan’ın “En azından Davutoğlu’nun gerçek bir diploması var” paylaşımını ve Gelecek Partisi’nin kurucuları arasında yer alan İsmail Günaçar’ın “En azından diploması var kendisinin” sözlerini paylaşarak şu ifadeyi kullandı:

“FETÖ’cü Âdem Yavuz Arslan Türkiye’ye gelemeyince vekil olarak bu arkadaşı göndermiş.”

​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Mustafa Doğan İnal da “Davutoğlu’nun en genç Kurucular Kurulu Üyesi: Davutoğlu’nun en azından diploması var… Yazıklar olsun, bu terbiyesizlerle mi iktidar hedefliyorsunuz? Bir bölenden başka özelliğiniz yok, mevcut muhaliflerin aynısısınız, zerre bir ehemmiyetiniz olmayacak gözümüzde” görüşünü dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir