Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı! 2.5 Milyonluk İstihdam Programı Başlıyor

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan işverenler ile biraraya gelmiş ve burada işverenlerden 2.5 milyonluk bir istihdam sözü almıştı. Bu sözün ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya dair son detayları açıkladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN İSTİHDAM AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu konuşmasında gerçekleştirilen o buluşmayı anımsattı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde gerçekleştirilen o buluşmada alınan sözü yineleyen CUmhurbaşkanı Erdoğan bu konuda halen adım atılmamasına dikkat çekti. 

Bunun üzerine Maliye Bakanı Albayrak’ın bu konuyu yeniden ele almak ve detayları belirlemek için bir buluşma daha gerçekleştirdiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şu ifadeleri kullandı. 

‘Bu İşi Çözmüş Olacağız’

”İstihdam yeni bir durum değil. Biz bu konuyla ilgili, bundan yaklaşık 2-3 hafta önce TOBB’da bir toplantı yaptık. Tüm illerden tek tek istihdam sözü aldık. Ve o gün yaptığımız çalışmadan 2.5 milyon gibi bir rakam çıktı. Ama hareket başlamadı. Kayıtlara girdi, tüm bu kayıtlara girmesine rağmen hareketlenme olmayınca, Hazine ve Maliye Bakanımız, son yapılan buluşmayı tekrar yaptı. İşin detaylarına girdiler. Biz devlet olarak ne yapacağız, Aile Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ne yapacak görüşmeleri yapıldı. Bu işle ilgili görev dağılımı yapıldı. Hedef yılsonuna kadar 2.5 milyon istihdamı, tüm oda , borsa bunlarla beraber yapmak, biz iktidar olarak üzerimize düşenleri yapacağız. İşsizlik fonunda yapılması gerekenleri yapacağız. Bu işi inşallah çözmüş olacağız.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir