Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Askerlik Yasasının Ne Zaman Çıkacağını Açıkladı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından uzun süredir üzerinde çalışılan yeni askerlik yasası milyonlarca vatandaş tarafından takip ediliyor. Askerlik sistemini kökten değiştiren yasa kapsamında vatandaşların askerlik süreleri, bedelli askerlik, askerlikte kalma gibi alanlarda önemli düzenlemeler bulunuyor. 

MSB tarafından yürütülen çalışmaların sona yaklaşmasıyla artık yasanın Meclis’ten geçmesi bekleniyor. Bu konuda ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yasanın ne zaman çıkacağını açıkladı. 

İSTANBUL SEÇİMİNDEN ÖNCE ASKERLİK YASASI MECLİS’TE

AK Parti Milletvekilleri ile bir araya geldiği toplantı kapsamında gündemin önemli konuları hakkında açıklamalarda bulunan Cumhuraşkanı Recep Tayyip Erdoğan, EYT ve Yeni Askerlik Sistemi konularını ele aldı. 

Bu çerçevede askerlik sisteminin Meclis’ten geçme ve yasalaşma süreci hakkında bilgiler veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan askerlik düzenlemesi ve kalıcı bedelli askerlik uygulaması konusunda vatandaşın beklenti içinde olduğunu belirtti. 

Bu kapsamda bu düzenlemenin İstanbul seçimlerinden önce Meclis’ten geçeceğini bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan milyonlarca vatandaşın da merakını gidermiş oldu. 

AK Partili Vekil Bayram Önce Genel Kurula Sunacağız Dedi

Ak Parti Osmaniye 27. Dönem Milletvekili / TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi İsmail Kaya yeni askerlik sistemi ile ilgili hafta başında açıklamalarda bulunmuş ve şu ifadeleri kullanmıştı.

* Bayramdan önce Yeni Askerlik Sistemi yasalaşır…

* Değerli gençler… Yeni Askerlik Sistemi, Tek Tip Askerlik yasası ile çalışmalar Mayıs ayının son haftasında TBMM Genel Kuruluna sunulacak… Komisyonda gerçekleştireceğimiz görüşmeleri de siz değerli kardeşlerimle detaylı bir şekilde paylaşacağım.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir