Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beklenen İdam Açıklaması Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos kapsamında katıldığı tören etkinlikleri sonrası Ankara’da basın mensuplarının sorularını cevapladı. 

Gündeme ve siyaset konuları hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan merak edilen konu başlıklarını değerlendirdi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN İDAM AÇIKLAMASI

Son günlerin en çok konuşulan konuların başında idam yasası talebi geliyor. Emine Bulut cinayeti sonrası yeniden gündeme gelen konu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a soruldu. 

Konuya ilişkin çarpıcı ifadeler kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan yasanın parlamentodan geçmesi durumunda onaylayacağını bir kez daha vurguladı. 

“Dünya ne der demiyorum. Eğer parlamentomuz bu konu ile ilgili idam konusunda kararını verirse ben onaylarım hiç düşünmem. Vicdanım da rahattır. Yavrusunun gözleri önünde öldürülen bir anneyi ağırlaştırılmış müebbet ile onun hakkı ödenmez.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ABD ile yaşanan gelişmeleri de ele aldı. ABD ile F-35 krizinin ne olacağını değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, uçakların verilmemesi durumunda başımızın çaresine bakacağız dedi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir