Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir Bukalemun İttifakı Oluşturdular

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında Ankara Yenimahalle’deydi. 

Yenimahalle mitinginde büyük bir kalabalığa hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan gündemin önemli konularına ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Partisinin yerel seçim çalışmalarına dair de açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefe partisine ilişkin de eleştirilerde bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN MİLLET İTTİFAKINA ELEŞTİRİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yenimahalle mitingi kapsamında yapmış olduğu konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında açıklamalarda bulundu. 

İki lidere yönelik eleştirilerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millet İttifakının HDP ile işbirliği içinde olduğunu söyledi. 

”Bir bukalemun ittifakı oluşturdular. CHP’nin başındaki zat Ankara’da sürekli bozkurt işaretiyle dolaşıyor. Hayda… Nerede çıktı bu? Yanındaki hanımefendi de vatan millet edebiyatı yapıyor. Fakat Bay Kemal ve hanımefendi, HDP’nin niçin destek verdiğini söylemiyorlar. Neden? Yeni mahallede bölücü örgütün uzantılarının neden aday göstermediklerini siz komşularıma anlatmıyorlar? Bu partinin niçin 920 bin nüfuslu Çankaya’da, Keçiören’de Yenimahalle’de aday göstermediğine açıklık kazandırmıyorlar? Bölücü örgütün uzantılarını sözde CHP, İP listelerinden belediyelere sızdırmak için yaptıkları kirli pazarlıklardan hiç söz etmiyorlar. Milletin önüne çıkıp mertçe bölücü örgütün uzantılarıyla hangi şartlarda ittifak kurduklarını söylemiyorlar.” 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir