Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan AB’ye Gözdağı: İşgal Derseniz Suriyelilere Kapıları Açarız

AK Parti Genişletilmiş İl Toplantısına katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan burada çok önemli açıklamalarda bulundu. 

Türkiye’nin resmi olarak başladığı Barış Pınarı Harekatına ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuda Avrupa Birliği ülkelerinden gelen eleştirilere yanıt verdi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN AB’YE GÖZDAĞI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında harekat ile ilgili kınama mesajı yayınlayan Suudi Arabistan ve Mısır gibi ülkeleri çok sert bir dille uyardı. 

Mısır’ın başkanı Sisi’nin darbe ile geldiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan Suudi Arabistan’ın da Yemen neden olduğu zulmü dile getirdi. Türkiye’nin Suriye’yi işgal etme gibi amacının olmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan bu bölgede bulunan terör yuvalarının temizleneceğini açıkladı. 

Konuşmasında AB ülkelerine de sert ifadelerle yüklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, mülteci konusu üzerinden bu ülkeleri uyardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın O Açıklamaları

”Ülkemizde 3,6 milyon Suriyeli sığınmacı var. Ey AB kendinize gelin. Bizim operasyonumuzu bir işgal hareketi diye nitelendirmeye çalışırsanız işimiz kolay. Kapıları açarız 3,6 milyon mülteciyi sizlere göndeririz. Kalkmışlar para hesabı yapıyorlar. İkinci taksit olan 3 milyar euroyu göndermeyeceklermiş. Siz verdiğiniz sözü şu ana kadar yerine getirdiniz mi? 40 milyar doları biz harcadık. O kadar daha harcar yolumuza devam ederiz ama kapıları da açarız. Siz 63’ten bu yana bizi oyaladınız.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir