Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Bakaya Kalan ve Para Cezası Olan Vatandaşa Af Talimatı

Yeni askerlik sisteminin ilk iki maddesi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. Görüşmeler önümüzdeki hafta içerisinde devam edecek. Kısa bir süre içerisinde onaylanması ve yürürlüğe girmesi beklenen yasa için ise önemli bir bilgi elde edildi. 

Bakaya durumunda kalan ve para cezası alan vatandaşları ilgilendiren bu gelişmeye dair detaylar ise şu şekilde,

BAKAYA KALANLARIN BORÇLARI SİLİNECEK

Yeni askerlik sistemine dair muhalefet partilerinden gelen endişeler ve gelişmeleri takip etmek adına geçtiğimiz günlerde Meclis’te basına kapalı bir toplantı gerçekleştirildi.Milletvekilleri ile gerçekleştirilen toplantı kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve sürecin içerisinde yer alan bazı önemli isimler konuşma yaptı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yapmış olduğu konuşmasında erken terhis ile ilgili sorunlara değinirken bu konuda atılacak adımları anlattı. Celp dönemlerinin kısalacağını ifade eden Hulusi Akar 3 aylık sürenin bundan sonra her ay olacağını söyledi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Talimat

Cumhurbaşkanı Erdoğan’da toplantı kapsamında yapmış olduğu konuşmasında bakaya kalanların borç durumuna değindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda bakaya kalanlardan para cezası olanların, daha sonra askerlik görevini yapmaları halinde bu borçlarının silinmesi talimatını verdi. Ayrıca bakaya kalanların davaları varsa o davalarda düşürülerek af getirilecek. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir