Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Bedelli Askerlik Ücreti, Askerlik Süresine Dair Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yerel seçim çalışmaları kapsamında katılmış olduğu televizyon programında yeni askerlik sürecine dair açıklamalarda bulundu. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ASKERLİK AÇIKLAMAS

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NTV canlı yayınında yapmış olduğu konuşmasında yeni askerlik sisteminin TBMM’ye geliş zamanına dair açıklamalarda bulundu. Bu konuda yasanın yerel seçimlerden önce gündeme gelmesi konusunda arzulu olduklarını bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuda çalışmaların yoğunluğu nedeniyle bunun gerçekleşmediğini söyledi.

”Bu konuyla ilgili tabi benim arzumda, savunma bakanımızın da arzusu, seçim öncesi kanunu çıkarmaktı. Yoğunluklar sebebiyle, çalışmalar nedeniyle şu an bitiremedik. Şu an bitti, Taslak bir tasarı noktasına geldi. Seçim sonrası , geçenlerde açıkladığım gibi, bunun üzerinde duracağız, milletimizin askerlikle ilgili bağını zedelemeyecek, yaşanan yığılmayı ortadan gidereceğiz. ”

Bedelli Askerlik Açıklaması

Yasa için seçim sonrasını işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca bedelli askerliğin kalıcı olacağını ve yurt içi ile yurt dışı fiyatının aynı olacağını açıkladı. (Şuanda yurt dışı için askerlik ücreti 2 bin Euro yaklaşık 12 bin TL civarında)

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Askerlik İle İlgili İfadeleri

”Bedelli bedelsiz, bedelli çıkacak mı, çıkmayacak mı, bu işi artık bitirdik. Artık bedelli daimi olarak var. Ve bununda , Euro, TL, Yurtiçi, Yurtdışı böyle bir şey de yok. Kur neyse durum bunu her iki tarafta. Bundan sonra tabi, bir de savunma bakanımızın bu konuyla ilgili çalışmaları etraflıca, kendisi inşallah o da anlatacak. Seçim sonrasında da bunu inşallah meclis açıldığında, kanunlaştırarak, ilk işlerimizden birisidir diyebileceğim kanun bu olacaktır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir