Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ekrem İmamoğlu’na Destek Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G-20 zirvesi için gittiği Japonya’da zirve öncesinde Japon medyasına konuştu. Dünya gündemi ve Türkiye’nin içerisinde yer aldığı sorunları değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalada bulundu. 

Konuşmasında Trump ile iki görüşmesi, S-400’ler, F-35 konularına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel gündeme ilişkin İstanbul seçimlerini yorumladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN İSTANBUL SEÇİMLERİ AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul seçimlerine dair yapmış olduğu konuşmasında, gerçekleştirilen seçimlerin demokratik olgunlukla tamamlandığını söyledi.

Seçimlerin yenilenmesinin hak olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan bu süreçte kazananın Türk demokrasisi olduğunu söyledi. Japonya’da yapmış olduğu konuşmasında ayrırca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nun projelerine AK Parti’nin destek verip vermeyeceği konusuna değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı.

“İstanbul’un menfaatine yönelik gerçekçi projelerle gelirse tabii ki AK Parti grubu bunu destekleyecektir. Fakat kabul edilemeyecek projelerle gelirse, İstanbul’un menfaati için bu tarz projeleri asla desteklemeyeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan basın mensubu tarafından sorulan Türkiye’de kutuplaşmanın nasıl bitecek? sorusuna şu yanıtı verdi. Siyasette her zaman kutuplar mevcuttur. Kutupsuz siyaset olmaz. AK Parti ve müttefiklerimiz bir kutup oluşturdu ve diğer taraf da 4 partiden oluşuyordu. Seçimler bu şekilde yapıldı.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir