Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan EYT ve Emeklilik Yaşı Açıklaması

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusu gündemden düşmüyor. Siyasi gündemin en çok konuşulan konulardan olan EYT Yasası için son açıklama ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılmış olduğu bir takım etkinlikler kapsamında vatandaşlarla bir araya geldi. Bu kapsamda bir vatandaş ile sohbet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisine yöneltilen EYT sorusuna dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN EYT AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vatandaşın kendisine yönelttiği emeklilik konusuna Avrupa’dan örnek verdi. Avrupa’da emeklilik yaşının 65 olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan erken emekilik olmaz dedi.

O Konuşma;

Cumhurbaşkanı Erdoğan EYT konusuna dair il açıklamasında, “Bunları söyleyenlere de bakma tamam mı, bunların hepsi istismarın peşinde. Erken emeklilik diye bir şey olmaz. Avrupa’da şu anda emeklilik yaşı kaça çıktı biliyor musunuz; 65” ifadelerini kullandı.

Bu ifadelerin üzerine vatandaş şu sözleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletti. “Biliyoruz, sizi takip ediyoruz, bütün açıklamaları ama iş yok, ben iki tane üniversite mezunuyum, işim yok şu anda”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir