Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş müjde açıklaması: 2020 yılında!

“2020 ‘de enflasyon kalıcı tek haneye inecek.” diyen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Benim bir tezim var. Düşük faiz düşük enflasyon.” ifadelerini kullandı.

ENFLASYON KALICI BİR ŞEKİLDE TEK HANELERE İNECEK!

“Şu müjdeyi vermeyi istiyorum” diyerek önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bize inansınlar, kendilerine özellikle inansınlar. Biz ülkemizi muassır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma yarışını sürdürüyoruz sürdüreceğiz. Son 1.5 yıldır ekonomide attığımız adımlar dışa bağımlılığı azaltmak. Dikkat ederseniz her geçen gün dışa bağımlılığımız düşüyor. Yerli milli Türk parasına geçelim. Gelin cebimizde cüzdanımızda türk paralarını taşıyalım ve alış verişlerimizi paramızla yapalım. 2020 ‘de enflasyon kalıcı tek haneye inecek. Benim bir tezim var. Düşük faiz düşük enflasyon.” dedi.

FAİZİ DÜŞÜRÜRSEK!

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

Faizi düşürürsek enflasyon da düşecek. Başbakanlığımın ilk yıllarında faiz yüksekti Enfaslyon da yüksekti. Faizi 4.2 ‘ye kadar düşürdük. Enflasyon da 7.2 ‘ye kadar düştü. Çünkü doğru orantılıdır. 

Devletin memuruna işçisine borçluydu. Ben dedim ki arkadaşlar devlet neden borçlu olsun. Tuttuk yaklaşık 10 milyon gibi işçi memur alacaklıydı. Süratle ödedik. 17 milyar lirayı işçi ve memurumuza ödedik. Hala bunu görmek istemeyenler var.

Biz borçlu bir devlet aldık ve bu hale getirdik. Şimdi işçimize ve memurumuza borcumuz yok.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir