Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İdam Açıklaması: Yanlış Yaptık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yerel seçim çalışmaları kapsamında Karadeniz Ereğli’de bir mitingi düzenledi. Miting kapsamında hem yerel seçim çalışmalarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan hemde gündemin önemli konuları hakkında açıklamalarda bulundu. 

İDAMI KALDIRDIK YANLIŞ YAPTIK

Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu konuşmasında son dönemlerde gündemde yer almayan idam konusuna dair açıklamalarda bulundu. 

Türkiye’de idamın kaldırılmasını yanlış yaptık diyerek nitelendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, yasanın parlementodan geçmesi durumunda onaylayacağını ifade etti. 

“Biz bir yanlış yaptık idamı kaldırdık. Bana göre yanlış yaptık. Zira 15 Temmuz gecesi 251 vatandaşımızı, askerimi, polisimi şehit edenlerin ağırlaştırılmış da olsa müebbet de olsa cezaevinde onları beslemek bile bana ağır geliyor. Hep söyledim yine söylüyorum. Eğer bizim parlamentomuz bununla ilgili bir karar verirse ben bunu onaylarım.”

YENİ ZELANDA’YA ELEŞTİRİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında Yeni Zelanda’da yaşanan saldırıya da değindi. Yeni Zelanda’da masumları katleden teröristin en fazla 15 yıl hapis cezası alabileceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sert ifadelerle konuya dair değerlendirmelerde bulundu.

”50 tane ibadette olan kardeşimizi kalleşçe, adice, alçakça öldürdün. Ama bunun hesabını vereceksin. Bunun hesabını eğer Yeni Zelanda sormazsa öyle veya böyle biz bunun da hesabını sormasını biliriz. Zira efendim bizim yasalarımızda 15 yıldan fazla mahkumiyet yokmuş. Orada ibadetini yapan 50 Müslümanı katledecek sizin yasalarınızda böyle bir madde yokmuş. İnsan hayatı, insan canı ne kadar ucuz ya. Eğer yasalarında böyle bir madde yoksa yasal düzenleme yap bu tür katillere de hayat hakkı tanıma.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir