Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İstanbul İçin Yeniden Seçim Sinyali

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya’da Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ile ziyarette bulunmak için Moskova’ya gitti. 

Rusya ziyareti öncesinde havalimanında basın mensupları ile biraraya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul seçim sonuçları için önemli açıklamalarda bulundu. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN SEÇİM AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul seçim sonuçlarına dair konuşmasında usulsüzlükler olduğunun tespit edildiğini söyledi. İstanbul gerçekleştirilen seçimlerde organize bazı suçların olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan siyasi parti olarak örgütlü bazı eylemlerin yapıldığını tespit etmiş durumdayız, açıklamasında bulundu.

Bunun için YSK’ya sunuşan belgeler hakkında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan televizyon ve kamera tespitlerinin olduğunu ifade etti. Tüm bu yolsuzluklar için adım atılacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şu ifadeleri kullandı.

”Ortada 320 – 330 bin civarında geçersiz oy var. E bunun sayımını yapamayız diyorsanız o zaman bunun ötesinde bir şey var. yapılabilecek hukuk içerisinde bir şey var. Bizim de YSK’dan beklemek en tabii hakkımızdır. Geçmişte Yalova’da Ağrı’da bunların örnekleri var. Dünyada bırakın itirazları, Amerika’da yüzde 1 gibi bir sıkıntılı oy miktarı olsa bakıyorsunuz erken seçime gidiyor orada. Veyahut da erken demeyeyim, yeniden seçime gidiyor. Şimdi 10 milyonu aşkın seçmenin olduğu İstanbul’da kalkıp da 13-14 bin farkla bir seçimi kazandım havasına kimsenin girmeye de hakkı yoktur.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir