Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na Tank Palet Fabrikası Eleştirisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’da katıldığı miting programı kapsamında yerel seçim çalışmalarına dair açıklamalarda bulundu. 

Bu kapsamda CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, tank palet fabrikasının satışına dair açıklamalar yaptı. 

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA SERT ELEŞTİRİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun tank palet fabrikasını sattılar açıklamasına dair konuştu.

Tank palet fabrikasının satılmadığını 25 yıllığına devredildiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu devir işlemlerine ilişkin şu bilgileri verdi.

“Bay Kemal var ya bu çok garip bir insan. Arifiye’de Ana Bakım Fabrikası, fırtına obüsü, poyraz mühimmat aracı TSK için çeşitli araçlar üreten önemli bir tesistir. Savunma sanayinin birikiminde daha etkin kullanmamız şart haline gelmiştir. Bu çalışmaları sadece kamu imkanlarıyla yapmaya çalıştığımızda buraya 50 milyon dolar en az yatırım gerekiyor. Biz burada çok daha farklı bir adım attık, bizim yüksek teknolojiye hemen ihtiyacımız var. Arifiye’de ki ana bakım fabrikanın işletmesini modernizasyonu gerçekleştirmek ve üretimi hızlandırmak adına BMC’nin yüzde 50-50 Katar’la ortaklığımız var, aynı ortaklığı buraya taşıdık 25 yıllığına burayı BMC’ye devrettik.”

SAVUNMA SANAYİİ GÜÇLENECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında Kemal Kılıçdaroğlu’nun sattılar açıklamalarına sert ifadeler kullanarak yalancı nitelendirmesinde bulundu. 

”Bay Kemal sattılar diyor, satılan birisi var sensin. Niye yalan söylüyorsun, burada kesinlikle mülkiyet devri söz konusu değildir. Varsa böyle bir şey ispatla, ben her şeyi bırakmaya varım, sen siyasetten çekilmeye var mısın? Çünkü dürüst değil, yalancısın. Bu fabrikanın arazisi taşınmazları, ekipmanları devlete ait olarak kalacak, sadece işletmesi özel sektörde olacak 25 yıllığına. Burada çalışan işçilerimiz hiç bir hak kaybı yaşamadan üretimine devam edecek.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir