Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Mansur Yavaş’a Vergi Kaçakçısı İfadesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara’da Ankapark ‘Wonderland Eurousia’ açılış törenine katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel seçim gündemini ele aldı. 

CHP VE İYİ PARTİ’YE HDP ELEŞTİRİSİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da yapmış olduğu konuşmasında HDP kanadından gelen yerel seçim açıklamalarını hatırlattı. HDP ile Millet İttifakı arasında gizli bir anlaşma olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuda CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Lideri Akşener’e yüklendi. 

”Ne diyor Kürdistan’da HDP kazanacak batıda AK Parti ve MHP’ye kaybettireceğiz. Bu adam Türkiye’yi bölme gayreti içinde olan HDP’nin Eşbaşkanı. Kürdistan’da mı yaşamak istiyorsun Irak’ın kuzeyinde Kürdistan var defol git orada yaşa. Eşbaşkanın bu postasından sonra Bay Kemal ile hanımefendinin elleri ayağı birbirine dolaştı. Ayakları birbirine dolandı. Bu nobran dile hiçbir şey diyemediler. Ankara ve Türkiye’de pandoranın kutusu açılmıştır, millet ne olduğunu gördü. Kirli işbirliklerinizi kanlı pazarlıklarınızı artık saklayamazsınız.”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN MANSUR YAVAŞ ELEŞTİRİSİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ayrıca Ankara adayı Mansur Yavaş’a da eleştirilerde bulundu. Mansur Yavaş’ın çek iddialarına değinen Cumhurbaşkanı Mansur Yavaş’a vergi kaçakçısı ifadesini kullandı.

”Siz gizlemeye çalışsanız da hakikatler ortaya çıkacak. Artık benim milletim Ankara büyükşehir adayının nasıl bir karşılıksız bir senet veya sahte senet cambazı olduğunu öğrendi mi? Ayrıca vergi kaçakçısı bu. Buralardan ayakta durmaya çalışmış. Şimdi böyle bir adam Ankara’ya belediye başkan adayı oluyor. Bu skandal kapatılamayacak kadar büyüktür. Sorunlara dürüstçe cevap vermek yerine kaçmak hiç kimseye fayda sağlamaz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir