Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Nüfus Azalıyor Uyarısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  7. Aile Şurası’na katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan başta aile olmak üzere önemli konu başlıkları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen organizasyon kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca nufüsun azalması konusunda uyarılarda bulundu.

NÜFUSUN AZALMASI KONUSUNDA UYARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ele alınan konulardan birisi ekonomik nedenlerden dolayı yeni neslin az çocuk yapması oldu. Bu konuda eleştirilerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 çocuk söylemini hatırlattı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın O Açıklaması

”Doğum kontrolü dediler, aile planlaması dediler değişik isimlerle bize nüfuz etmeye çalıştılar. Atılan bu adımlarla nüfusumuz azaltıldı. Bu gidişi doğru bulmadım, bulmuyorum. En az üç çocuk derken bazılarının geçim meselesi demesi. Bu toplumun kahir ekseriyeti Müslüman. Şunu unutmayalım her doğan rızkıyla gelir. Bunu ben hayatımda yaşadım. Her çocuğum rızkıyla geldi. Hiçbir sıkıntı da yaşamadım. Şimdi yedi torunum var rabbim inşallah daha da fazlasını verir. Nitelikli bir nesli yetiştirirsek bu milletin önünde kimse duramaz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir