Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sağlık Çalışanlara Şiddet Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilkent Şehir Hastanesi Açılış Töreni’ne katıldı. Burada bir açılış konuşması gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan kamu gündeminin en çok konuşulan konularından birisi olan sağlık çalışanlarına şiddet konusuna değindi. 

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son dönemlerde sıkça konuşulur olan sağlık çalışanlarına şiddet konusuna dair açıklamalarında sorunun çözümü için çalışmaların devam ettiğini bildirdi. 

Sağlık çalışanlarına şiddetin hiç bir affedilir tarafı olmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan şu açıklamalarda bulundu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında ayrıca sağlık çalışanlarına 3600 ek gösterge konusuna dair de verilen sözün tutulacağını açıkladı.

“Her meslek önemlidir hürmeti hak eder ama sağlık konusu bu listenin en tepesinde yer alır. Sağlık çalışanlarımıza yönelik zaman zaman duyduğumuz saldırıların asla affedilir, hafife alınır bir tarafı yoktur. Doğrudan kendi canlarına saldırdıklarının farkında değiller. Sıkıntılarını çözmek için her türlü gayreti gösteriyoruz. Hemşirelerimizin de 3600 ek gösterge meselesini söz verdiğimiz şekilde çözeceğimizi ifade etmek istiyorum. Seçimden sonra ele alacağımız konulardan biri de budur.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir