Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Suriye’ye Kara Harekatı Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi’nin 948. Yıldönümü vesilesiyle bir konuşma yaptı. Konuşmasında gündemin önemli konu başlıkları hakkında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülke güvenliği ve terör konularına değindi. 

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’nın konuşmasının satır başları. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN SURİYE AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu konuşmasında, Malazgirt zaferinin önemine değindi. Bu zafer ile Anadolu coğrafyasının kapılarının Malazgirt zaferi ile ebediyyen mühürlendiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan günümüzde terör konusunda yaşanan duurmları değerlendirdi. Bu kapsamda atılan adımları değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan Suriye konusunda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin terör konusuna ilişkin çalışmalarını değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan inşallah Irak’tan Suriye’ye, Doğu Akdeniz’den diğer bölgelere kadar uzanan mücadelemizi zaferle taclandıracağız, dedi. 

”Herkes biliyor ki ülkemizin gelecek yarım asrının, bir asrının belirleyicisi olacak bir dönemden geçiyoruz. su) İsteğimiz dışında bir yola zorlanır, oyalanmaya kalkılırsak, tüm hazırlıklarımız tamamdır. Planlarımızı hayata geçiririz. İçeride ve dışarıda terörü kovalıyoruz. Fırat’ın doğusu için önceliğimiz diplomasi, netice alamazsak alamazsak kendi planlarımızı hayata geçireceğiz. SİHA’larımız, İHA’larımız ve helikopterlerimiz bölgeye girdi. Çok yakında kara birliklerimizin de bölgeye giriş yapmasını bekliyoruz. Hava ve kara unsurlarımızla bölgeye girdiğimizde durumu daha net göreceğiz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir