Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yeni Askerlik Sistemi İçin Talimat

Yeni askerlik sistemi gündemin en önemli konu başlıklarından biri olmaya devam ediyor. Konuya dair son gelişme ise Kabine Toplantısından geldi. Kabine toplantısı kapsamında ele alınan konuya ilişkin ortaya atılan iddiaya dair tüm ayrıntılar şu şekilde,

ASKERLİK SİSTEMİ ÇALIŞMALARI SİL BAŞTAN

Yeni Askerlik Sistemi geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı kapsamında ele alındı. Konuya dair Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar bir sunum gerçekleştirdi. Hulusi Akar’ın sunumunun ardından konuyu değerlendiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni bir çalışma yapılması konusunda talimat verildiği öne sürüldü. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni askerlik sistemi çalışmalarında özellikle askerlik süreci ile ilgili yeni bir düzenleme talep ettiği iddia edildi. Yeni askerlik sisteminde Cumhurbaşkanı’nın yeniden çalışılmasını istediği konu askerlik süresi ile ilgili olduğu belirtiliyor. Temel eğitimin kaldırılması düşünülmüyor ama temel eğitimden sonra bir bedelin ödenip, askerlik yapmış saymak gündemde olan konulardan biri.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklamıştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuya dair daha önceden yapmış olduğu açıklamasında askerlik sürecine dair bilgiler vermiş ve 3-6-9-12 ay gibi sistemler üzerinde çalışıldığını açıklamıştı.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir