Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Açıklayacağı Yargı Reformu’ndan Af Yasası Çıkabilir?

Genel af yasası konusunda mahkumlar ve mahkum yakınlarında oluşan bir beklenti mevcut. Uzun süredir kamuoyu gündeminde yer alan af konusuna dair ise henüz net ve somut bir adım atılmadı. 

Ancak 30 Mayıs tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamında konuyla ilgili gelişmelerin yaşanabileceği bildirildi. Bu çerçevede konuya dair oluşan kulis iddialarını sizlerle paylaşıyoruz. 

YARGI REFORMUNDAN AF ÇIKABİLİR?

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir açıklamasında, “Yargı Reformu Strateji Belgesi’nin” 30 Mayıs tarihinde ilan edileceği bilgisini vermişti. Bakan Gül, Yargı Reformu Paketi’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulacağını bulundu.

Bu açıklamaların ardından söz konusu refor paketi içerisinde af yasasının olabileceği ve yasanın çıkabileceği konusunda iddialar gündeme geldi. Bu iddiaların arkasında ise AK Parti İstanbul büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım’ın af açıklamaları yatıyor.

Binali Yıldırım bazı etkinlikler kapsamında kendisine sorulan af konusuna dair şu açıklamalarda bulunmuştu. ”MHP’nin verdiği af teklifi üzerinde çalışılıyor tek tek. Kamu vicdanını nasıl rahatsız olmaz onun ortaya çıkması lazım.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir