Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Haberini En Çok Hangi Ülke Yaptı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler, G-20 ve NATO gibi çok önemli kuruluşlara karşı zaman zaman dikkat çeken ifadeler kullanıyor. Türkiye gündeminde oldukça yer bulan bu açıklamalar dünya basınınında ilgisini çekiyor. Ajans Press’te bu konuda yapmış olduğu bir araştırma sonucunu kamuoyu ile paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları ve ülke ilişkileri kapsamında; en çok haber yapan ülkeler araştırıldı. Araştırma Nisan ile Temmuz ayları arasında 200 binden fazla Cumhurbaşkanı Erdoğan haberi yapıldı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN HAKKINDA 211 BİN 813 HABER YAPILDI

Yapılan araştırmalara göre farklı ülkelerde bulunan basın organları belirtilen dönemlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 221 bin 813 haberini yaptılar. Ajans bu haberlerin hangi ülkeler tarafından yapıldığını da araştırırken ilk sırada ABD yer aldı. İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en çok haberini yapan ülke basınları. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile en çok haberi yapan ülke ABD oldu. ABD’nin dijital haber platformları Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında 25 bin 384 haber yaptılar. İkinci sırada ise Almanya yer aldı. Almanya basını Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili 21 bin 730 haber yaptı. Bu ülkelerin dışında Birleşik Krallık ise 5 bin 139 haber ise listede üçüncü sırada bulunuyor. Diğer sıralamalar ise şu şekilde;

Fransa 3 bin 106 haber, Vietnam 2 bin 380 haber,  Hindistan 2 bin 120 haber,  Endonezya 1941 haber,  Kanada 1923 haber, İsviçre 1920 haber Avustralya 1983 haber. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir