Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı! Gece yarısı atama kararları yayınlandı

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’de bazı kamu kurumlarına atamalar yapıldı.

Yapılan atamalarda Diyanet işleri Başkanlığı, Adli Tıp Kurumu, Maden ve Petrol işleri Genel Müdürlüğü, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Göç Idaresi Genel Müdürlüğü’ne atama yapıldığı bildirildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İMZASIYLA ATAMALAR YAPILDI

İlk atama kararı 633 sayılı Kanunun 5 inci ve 3 sayın Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci ve 3 üncü maddeleri gereğince Diyanet işleri Başkanlığı Din Işleri Yüksek Kurulu üyeliklerine yapıldı. 

Ayrıca atamalar  Adli Tıp Kurumu, Maden ve Petrol işleri Genel Müdürlüğü, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Göç Idaresi Genel Müdürlüğü’ne yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayınlanan atamalar şöyle:

Diyanet işleri Başkanlığı Din Işleri Yüksek Kurulu üyeliklerine, 633 sayılı Kanunun 5 inci ve 3 sayın Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci ve 3 üncü maddeleri gereğince Sabri AKPOLAT ve Tahir TURAL atanmıştır. 

Diyanet Işleri Başkanlığı Din işleri Yüksek Kurulu Üyeliğine, 633 sayılı Kanunun 5 inci, 2547 sayılı Kanunun 38 inci ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci ve 3 üncü maddeleri gereğince Prof. Dr. Hacı Mehmet GÜNAY görevlendirilmiştir. 

Adli Tıp Kurumu Ikinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Göğüs Cerrahisi Üyeliğine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 38 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 onca maddeleri gereğince Istanbul üniversitesi öğretim Üyesi Doç. Dr. Baka ÖZKAN görevlendirilmiştir.

Adli Tıp Kurumu Altıncı Adli Tıp ihtisas Kurulu Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Üyeliğine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 38 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3. maddeleri gereğince Istanbul Üniversitesi öğretim Üyesi Doç. Dr. Muhammed Tayyib KADAK görevlendirilmiştir. 

Maden ve Petrol işleri Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığına. 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3. maddeleri gereğince Murat Halit DURCEYLAN atanmıştır. 

Hazine ve Maliye Bakanlığında açık bulunan Hazine Kontrolörlöklerine. yapılan yeterlik sınavında başan gösteren Stajyer Hazine Kontrolörleri Meryem KOŞAR ve Adem TORKYILMAZ 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3. maddeleri gereğince atanmıştır. 

Hazine ve Maliye Bakanlığında açık bulunan Hazine Başkontrolöriüklerine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3. maddeleri gereğince Hazine Kontrolörleri Okan SÜLER, Selçuk Erdal GÜNAL ve Dinç ERSEVER atanmıştır. 

Göç Idaresi Genel Müdürlüğünde açık bulunan I. Hukuk Müşavirligine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3. maddeleri gereğince Durmaz BAYRAKTAR atanmıştır. 

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4. maddeleri gereğince Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kumlu Başkanı Ekrem DİLER görevden alınmış ve bu suretle boşalan Teftiş Kurulu Başkanlığına Izzet GÜVEN atanmıştır. 

ATAMA KARARLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir