Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tutturdun Mu KPSS Puanını Devlet Rahatlıkla Seni Alır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılmış olduğu bazı programlar kapsamında kamuya personel alımı konusuna değindi. Bu konuda yöneltilen eleştirilere cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan dikkat çeken ifadelerle konuya açıklık getirdi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN MEMUR ALIMI AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan devletin memur alımlarına ilişkin açıklamasında özel sektörde daha iyi koşullar olduğunu söyledi. Özel sektörde gençlerin daha çok para kazanabileceklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, memuriyet ile ilgili KPSS puanını hedef gösterdi. 

Devletin her üniversite bitirene iş sağlamayacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tutturdun mu KPSS puanını devlet zaten seni alır, dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın O Açıklamaları

“Devlette çalışırken çok cüzi bir para alıyordum ama özel sektöre geçtim, 4 katını aldım. Bu noktada bizim toplumumuzda şöyle bir sıkıntı var, ‘Devlete girersem, kimse beni atamaz.’ havası var. ‘Devlete kapağı atma.’ diye bir laf var ya, bunun olmaması lazım. Ben kendime güveniyor muyum? Güveniyorum. Niye ben özel sektöre gitmeyeyim? 12 bin 500 lira alıyordum, 50 bin lira maaşla başladım. Kendini ispat. Bunu yapacaksın. Bunu yaptığın zaman kazancının da bir zevki olur. Kendini özel sektörde de ispat et. Dolayısıyla devlet kendine inanmayanların, güvenmeyenlerin gittiği bir kapı olmamalı. Niye ben özel sektöre gitmeyeyim? Eğer hakikaten başarılıysan özel sektörde bugün çok daha iyi paraları veren yerler var, oralara gitmek lazım. Çekinmemek lazım. Devlette de zaten KPSS ile tutturdun mu puanı… Devlet zaten sizden daha iyisini bulacak değil ya, puanı tutturanı devlet rahatlıkla alıyor ve alır. Ben Bay Kemal gibi konuşmam ama açık konuşurum, açık sözlüyüm. Devlet her üniversiteyi bitireni bir işe yerleştirmez.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir